Lazer Epilasyon

 

 

MERKEZİMİZDE KULLANDIĞIMIZ LAZER EPİLASYON CİHAZLARI

 

CYNOSURE APOGEE 5500 ALEXANDRİTE: Hava soğutmalı
 
CANDELA ALEXANDRİTE-NDYAG: Hava ve gaz soğutmalı
 
SOPRANO ÜTÜLEME DİOD LAZER
 

LAZER EPİLASYON İÇİN HAZIRLIK

Lazer epilasyon uygulamasından 3 gün önce(yüz bölgesi hariç) bölgenin uygun şekilde traş edilmesi yeterlidir. Lazer epilasyon uygulanacak alana lokal anestezik krem uygulaması çoğunlukla etkin soğutma sayesinde genellikle gerekmez. Ağrı eşiği düşük olan kişilerde nadiren lokal anestezi uygulaması gerekebilir.

LAZER EPİLASYON SONRASI

Lazer epilasyon uygulaması sonrası hafiften koyuya kadar değişen bir kırmızılık ve kıl etrafında hafif bir şişlik oluşabilir. Lazer epilasyon uygulaması sonrası oluşan bu reaksiyon çoğunlukla 1–2 saatte kaybolur. Bazen 1–2 güne kadar da uzayabilir. Biz bu bölgesel reaksiyon için özel kremler, gerekirse soğutma işlemi uygulamaktayız. Böylece lazer reaksiyonun en aza indirgenmesini sağlıyoruz. Lazer epilasyon uygulanan kişilere, lazer epilasyon uygulaması sonrasında dikkat edecekleri hususlarla ilgili detaylı bilgi verilir. Lazer epilasyon uygulaması yapılan bölgenin 2 hafta boyunca güneş ışığına maruz kalmamasını ya da güneş banyosu yapılmamasını önermekteyiz.

LAZER EPİLASYON'UN YAN ETKİLERİ

Lazer teknolojisi tıpta yaklaşık 10 yıldır kullanılıyor.lazer ışının cilde yada vücuda herhangibir yanetkisi yoktur.Lazer epilasyon sistemi Amerika ve Avrupa'da onaylanmış ve yıllardır uygulanan sistemlerdir.

LAZER EPİLASYON İÇİN NEDEN BİRDEN FAZLA SEANS GEREKLİDİR?

Lazer epilasyon uygulanan vücut bölgesine göre seans sayısı değişmektedir. Kıl kökünün %30-70’i dinlenme dönemindedir. Lazer epilasyon uygulaması sadece uygulanan bölgedeki aktif büyüyen tüylerin köklerini tahrip etmektedir. Dinlenme halindeki kıl kökü lazer epilasyon uygulamasından etkilenmez. Bu yüzden bölgeye göre değişmekle birlikte 1–2 ay sonra tekrarlayan uygulamalar gerekmektedir. Çoğunlukla 1–2 ay arayla yapılan 6 uygulama yeterli olmaktadır. Bu yolla %50–90 oranında kıl folikülündeki azalma başarılı kabul edilmektedir.

LAZER EPİLASYON KİMLERE UYGULANABİLİR?

Ergenlik çağına ulaşmış herkese uygulanabilir.

LAZER EPİLASYON HANGİ BÖLGELERE UYGULANABİLİR?

Gözleri direkt ışıktan özel gözlüklerle koruma şartı ile tüm vücut bölgelerindeki tüylere uygulanabilir.

UYGULAMA SÜRESİ NE KADARDIR?

Kullanılan cihazların özelliklerine göre değişmekle beraber çok hızlı çalışma özelliklerine sahip cihazlarla yüz 5 - 6 dakikada, bıyık 1 - 2 dakikada, bacaklar 1 saat gibi denilebilir.

TEDAVİ SIRASINDA AĞRI HİSSEDİLİR Mİ?

Soğutucu cihazın ve lazer ışığının cildinize çarpmasını hissedebilirsiniz. Tedavi sırasında ve sonrasında 5 - 10 dakika bazen yarım saat süren kızarıklık olabilir. Bu geçicidir.

BİR SEANSTA TÜYLERDEN KURTULMAK MÜMKÜN MÜDÜR?

Hayır, mümkün değildir. Çünkü kıl köklerinin hepsi aynı büyüme devresinde değildir. Uygulama esnasında olgun fazda (anogen) olan kıl kökleri etkilenir. Dinlenmekte (katogen) ve gerileme (telogen) fazındaki kıl kökleri etkilenmez. Bunlar için diğer seansların uygulanması gerekir. Kılların renklerinde ve büyüme devrelerinde olan farklılıklardan dolayı seans sayısı kişiye göre hatta aynı kişinin farklı bölgelerine göre değişir.

SEANS ARALIKLARI NE KADARDIR?

Seans aralıkları bölgeye göre 4 ila 8 hafta arasında değişir.

Ücretsiz ön görüşme ve test seansı için lütfen arayın...