ThermiLift

Daha önce kullandığımız teknolojilerde ultrasonlarla cildin derinliğine inmeye çalışıyorduk. Lazerler yukarıdan aşağıya doğru inerken dokulara zarar veriyordu. Lazerlerle 1-1,5, ultrasonlarla 4,5, radyofrekanslarla 3-3,5 milimetreye kadar inebiliyorduk. Kimi zaman iğneler kullanılıyor, kimi zaman yüzey ısıtılarak bu işlem yapılıyordu. Şimdi ise, ThermiLift teknolojisi sayesinde, ince bir kanülle minik bir delikten hedef bölgeye ulaşılarak istenilen derinlikteki yağın içine giriliyor. Cilt altındaki doku, istenilen dereceye kadar ısıtılıyor. Sistem sayesinde yağ üzerinde lipoliz etkisi oluşurken aynı zamanda cilde genç görünümün veren,elastikiyetten sorumlu collagen dokular uyarılıyor. Bu da collagen üretiminden sorumlu, cildin alt tabakası ısıtılarak yapılıyor. Sonuçta cilt yüzeyindeki bağlar geriliyor, kısalıyor ve kalınlaşıyor. Böylece cilt daha sıkı ve gergin bir görünüme kavuşuyor. Bugüne kadar hep lazerler, ultrasoundlar kullanıldı. Ancak bu kadar net ve bu kadar hedefe yönelik bir enerjiyi ulaştırabilen bir sistem yoktu. ThermiLift, bu kadar hedefe yönelik bir sistemdir.

Kaç Seans Uygulanıyor, Etkileri Ne Kadar Zamanda Belli Oluyor? Etkisi Ne Kadar Sürüyor?

Tek seans uygulanması yeterli. İkinci günün sonunda hasta rutin hayatına geri dönebiliyor. Sonuçlar hemen görülmekle birlikte tedavinin olumlu etkileri zaman ilerledikçe artıyor. Tek uygulamayla ciltteki sarkmalara 3 boyutlu bir sonuç sunan bu yöntem, olumlu etkisini 3 yıla kadar koruyor.

İyileşme Süreci Nedir?

ThermiLift, local anestezi ile uygulanan mikro-invasiv bir prosedürdür. Uygulama sonrasında hastalarda hafif bir ödem ve kızarıklık oluşabilir. Ancak bu durum 24-48 saat içerisinde normale dönecektir.

Uygulama Sırasında Acı Hissediliyor Mu?

Uygulama sırasında lokal anestezi uygulandığı için hiç acı ya da ağrı hissedilmiyor.

ThermiLift’i Kimler Yaptırabilir? Ya Da Kimler Yaptırmamalı?

Belli bir yaş aralığı vermek doğru değil. Çünkü yaşa bağlı sarkma problemi yaşayan bir kişi de yaptırabilir, aşırı kilolu olup zayıfladıktan sonra sarkma problemi yaşayan 20 yaşında ki bir hasta da… ThermiLift ile aynı anda iki işlemi bir arada yapmak mümkün oluyor. Hem germe hem lipoliz etkisi ile. Ameliyata gerek kalmadan istenen sonuçlara ulaşılıyor. Burada önemli olan doğru hasta seçimi. ThermiLift uygulaması, uygun olan her kişiye yapılabilir.

Uygulama Sonrası Ciltte Ne Farklılıklar Oluyor? Bunlar Dışarıdan Nasıl Görülüyor?

Uygulama sonrası cildin collagen üretimi artmaya başladığı için ciltte hemen görülen sıkılaşma, toparlanma, yüz ovalinin belirginleşmesi ve lifting etkisi meydana geliyor. İlk seanstan itibaren başlayan olumlu etkiler, süre ilerledikçe de artarak devam ediyor.

Uygulama Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Var Mı?

Sistem FDA onaylı ve tamamen güvenlidir. Herhangi bir yan etkisi yoktur. Sadece uygulama sonrasında, uygulama alanında anestezi ve ısının etkisi ile bir miktar ödem oluşabiliyor. Kullanılan bandaj sayesinde bu ödem 24 saat içerisinde minimum düzeye iniyor. Genellikle uygulama sonrasında ağrı oluşmuyor.

Sonuçları Ne Kadar Kalıcıdır?

ThermiLift, tek uygulama ile ciltteki sarkmalara üç-boyutlu bir sonuç sunmaktadır. Tedavinin sonuçları birkaç yıl kalıcıdır.