Top

Lazer Epilasyon İçin Hazırlık

Lazer epilasyon uygulamasından 3 gün önce(yüz bölgesi hariç) bölgenin uygun şekilde tıraş edilmesi yeterlidir. Lazer epilasyon uygulanacak alana lokal anestezik krem uygulaması çoğunlukla etkin soğutma sayesinde genellikle gerekmez. Ağrı eşiği düşük olan kişilerde nadiren lokal anestezi uygulaması gerekebilir.

Lazer Epilasyon İçin Hazırlık

Lazer Epilasyon Sonrası

Lazer epilasyon uygulaması sonrası hafiften koyuya kadar değişen bir kırmızılık ve kıl etrafında hafif bir şişlik oluşabilir. Lazer epilasyon uygulaması sonrası oluşan bu reaksiyon çoğunlukla 1–2 saatte kaybolur. Bazen 1–2 güne kadar da uzayabilir. Biz bu bölgesel reaksiyon için özel kremler, gerekirse soğutma işlemi uygulamaktayız. Böylece lazer reaksiyonun en aza indirgenmesini sağlıyoruz. Lazer epilasyon uygulanan kişilere, lazer epilasyon uygulaması sonrasında dikkat edecekleri hususlarla ilgili detaylı bilgi verilir. Lazer epilasyon uygulaması yapılan bölgenin 2 hafta boyunca güneş ışığına maruz kalmamasını ya da güneş banyosu yapılmamasını önermekteyiz.

Lazer Epilasyon Sonrası

Lazer Epilasyonun Yan Etkileri

Lazer teknolojisi tıpta yaklaşık 10 yıldır kullanılıyor. Lazer ışının cilde ya da vücuda herhangi bir yan etkisi yoktur. Lazer epilasyon sistemi Amerika ve Avrupa'da onaylanmış ve yıllardır uygulanan sistemlerdir.

Lazer Epilasyon İçin Neden Birden Fazla Seans Gereklidir?

Lazer epilasyon uygulanan vücut bölgesine göre seans sayısı değişmektedir. Kıl kökünün %30-70’i dinlenme dönemindedir. Lazer epilasyon uygulaması sadece uygulanan bölgedeki aktif büyüyen tüylerin köklerini tahrip etmektedir. Dinlenme halindeki kıl kökü lazer epilasyon uygulamasından etkilenmez. Bu yüzden bölgeye göre değişmekle birlikte 1–2 ay sonra tekrarlayan uygulamalar gerekmektedir. Çoğunlukla 1–2 ay arayla yapılan 6 uygulama yeterli olmaktadır. Bu yolla %50–90 oranında kıl folikülündeki azalma başarılı kabul edilmektedir.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanabilir?

Ergenlik çağına ulaşmış herkese uygulanabilir.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanabilir?

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Gözleri direkt ışıktan özel gözlüklerle koruma şartı ile tüm vücut bölgelerindeki tüylere uygulanabilir.

Uygulama Süresi Ne Kadardır?

Kullanılan cihazların özelliklerine göre değişmekle beraber çok hızlı çalışma özelliklerine sahip cihazlarla yüz 5 - 6 dakikada, bıyık 1 - 2 dakikada, bacaklar 1 saat gibi denilebilir.

Tedavi Sırasında Ağrı Hissedilir Mi?

Soğutucu cihazın ve lazer ışığının cildinize çarpmasını hissedebilirsiniz. Tedavi sırasında ve sonrasında 5 - 10 dakika bazen yarım saat süren kızarıklık olabilir. Bu geçicidir.

Bir Seansta Tüylerden Kurtulmak Mümkün Müdür?

Hayır, mümkün değildir. Çünkü kıl köklerinin hepsi aynı büyüme devresinde değildir. Uygulama esnasında olgun fazda (anogen) olan kıl kökleri etkilenir. Dinlenmekte (katogen) ve gerileme (telogen) fazındaki kıl kökleri etkilenmez. Bunlar için diğer seansların uygulanması gerekir. Kılların renklerinde ve büyüme devrelerinde olan farklılıklardan dolayı seans sayısı kişiye göre hatta aynı kişinin farklı bölgelerine göre değişir.

Bir Seansta Tüylerden Kurtulmak Mümkün Müdür?

Seans Aralıkları Ne Kadardır?

Seans aralıkları bölgeye göre 4 ila 8 hafta arasında değişir.

Ücretsiz ön görüşme ve test seansı için lütfen arayın...

WhatsappWhatsapp